Oczyszczanie domu białą szałwią krok po kroku

Okadzanie domostwa świętymi ziołami znane było już rdzennym Amerykanom. Dym określonych roślin od zarania dziejów miał wymiar symboliczny i towarzyszył obrzędom religijnym. Jedną z nich jest biała szałwia. Czym jest i jak przeprowadzić rytuał oczyszczający z użyciem białej szałwii?

Szałwia biała – wygląd, pochodzenie, właściwości

Biała szałwia (Salvia apiana) naturalnie rośnie w Kalifornii i Meksyku. Lubi suche i słoneczne stanowiska. Jest rozgałęzionym krzewem, osiągającym wysokość nawet półtora metra. Liście rośliny są srebrzystobiałe i bardzo aromatyczne – wystarczy je potrzeć, by wydobyły swój zapach.

Szałwia biała posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, jej dym neutralizuje wolne rodniki i inne groźne dla zdrowia czynniki, znajdujące się w powietrzu. Ta roślina potrafi łagodzić nawet alergie i astmę!

A jak szałwia działa na sferę ducha? Ziołowy, nieco kadzidlany zapach tlących się listków uspokaja i koi, a zatem poprawia nastrój i zmniejsza niepokój, zdenerwowanie. Okadzenie i przewietrzenie sypialni przed snem pomaga przy bezsenności.

oczyszczanie domu białą szałwią

Gdzie kupić białą szałwię?

To bardzo ważne, by zwrócić uwagę na pochodzenie kadzidła z białej szałwii, ponieważ dla wielu społeczności ta roślina nadal uważana jest za świętą. Kupując od sprawdzonych producentów, mamy pewność, że szałwia była zbierana w etyczny i ekologiczny sposób.

Najlepiej zaopatrzyć się w ziołowy pęczek w sklepie specjalizującym się w tematyce okadzania, wellbeing, jogi. Mamy wtedy pewność, że miejsce i sposób pozyskania liści były właściwe.

Czemu służy oczyszczanie białą szałwią?

Na bardziej ezoterycznym poziomie okadzanie białą szałwią zapewnia dobrą energię w pomieszczeniach, likwidując napięcia i negatywną aurę. Gdy wprowadzamy się do nowego domu, warto wykonać w nim swego rodzaju „porządki”, usuwając z pomocą szałwii energetyczne pozostałości po minionych wydarzeniach i poprzednich mieszkańcach.

Dobrze też oczyścić w ten sposób dom po chorobie, kłótni, wizycie wampira energetycznego czy dużym stresie.

Przygotowanie do oczyszczania domu

Przede wszystkim potrzebne jest trochę czasu dla siebie – tak, by nikt nie przeszkadzał. Uporządkuj pomieszczenia, w których masz zamiar przeprowadzić rytuał. Przygotuj:

  • pęczek białej szałwii,
  • podstawkę, na której pęczek będzie się tlił. Posłuży do zbierania popiołu i zapobiegnie przypaleniu np. drewnianej podłogi
  • zapalniczkę lub zapałki
  • wachlarz do rozniecania żaru i rozprowadzania dymu po pomieszczeniach

Postaraj się wyciszyć emocje, wykonać krótką medytację, by wyrazić swoją intencję.

Oczyszczanie pomieszczeń krok po kroku

Zamknij wszystkie okna. Zapal pęczek białej szałwii, odczekaj chwilę i zdmuchnij płomień, by listki tylko się żarzyły. Umieść szałwię nad podstawką i za pomocą wachlarza rozprowadź dym w powietrzu.

Rozpocznij okadzanie od drzwi wejściowych, następnie idź w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli Twój dom na kilka kondygnacji, rozpocznij rytuał w piwnicy i zakończ na strychu. Pamiętaj, aby szczególnie dobrze okadzić wnętrza szaf, miejsca za drzwiami i kąty pomieszczeń – tam gromadzi się najwięcej negatywnej energii.

Po zakończonym rytuale oczyszczania zgaś pęczek białej szałwii, otwórz okna i idź na krótki spacer. W tym czasie negatywna aura i inne zanieczyszczenia wydostaną się przez okna wraz z szałwiowym dymem. Po powrocie możesz zapalić kadzidło w celu przywołania dobrej atmosfery, np. drewienko palo santo.

Jak często przeprowadzać rytuał?

Częstotliwość oczyszczania jest sprawą indywidualną. Może to być raz w tygodniu, może być częściej lub rzadziej. Na pewno warto ponownie okadzić dom, jeśli czujesz się w nim zestresowana, przytłoczona, zdemotywowana, masz kłopoty ze snem.

Czy coś może pójść nie tak?

Uspokajamy – nie da się przeprowadzić rytuału w niewłaściwy sposób! Postępuj po prostu zgodnie z intuicją. Na pewno nic złego się nie stanie, jeśli pominiesz jakiś krok czy zastąpisz go innym – takim, który bardziej z Tobą rezonuje.

Chcesz przeczytać więcej na temat białej szałwii? Zajrzyj tutaj: https://proage.pl/product-pol-183-Biala-szalwia-na-oczyszczanie-energii.html

Artykuł sponsorowany, dostarczony przez klienta: proage.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.